تبلیغات
روستای رند ، روستای نمونه گردشگری منطقه آزاد ماکو - مطالب اسفند 1391

روستای رند ، روستای نمونه گردشگری منطقه آزاد ماکو

انگور و کاشت آن

انگور

انسان در طول هزاران سال از انگور استفاده كرده است. قدمت مصرف انگور به عصر برنز بر می گردد. شاعر یونانی به نام هومر كه حدود 700 سال قبل از میلاد مسیح میزیسته است از شراب تهیه شده از انگور سخن گفته است. از این میوه در انجیل هم نام برده شده است و گورها و آثار باستانی مصری علایمی از انگور را روی خود دارند.

انسان از انگور استفاده های دیگری غیر از خوردن یا تبدیل آن به شراب و آب انگور كرده است. كارشناسان طب سنتی اروپا صدها سال پیش پمادی را از شیرة موجود در ساقه انگور برای درمان بیماریهای پوست و چشم تهیه كردند.

برگهای این گیاه خاصیت قابض و انعقادی دارند، بدین معنا كه از آنها برای انعقاد خون، درمان التهاب و درد نظیر درد بواسیر استفاده شده است. انگور كال (نرسیده) در درمان انواع گلودرد ها و انگور خشك یا كشمش در درمان بیماریهای تحلیل برنده، یبوست و تشنگی مؤثر بوده است. اما انگورهای گرد رسیده و شیرین دارای تمامی خواص است و در درمان سرطان. وبا، آبله، تهوع، عفونتهای چشم و بیماریهای پوست، كلیه و كبد مورد استفاده قرار گرفته است.

معرفی گیاه

انواع انگور بومی قاره آسیا در مجاورت دریای خزر است، اما به آمریكای شمالی و اروپا نیز انتقال یافته است، یعنی مهاجرین به اروپا انواع انگور را در دهه های 1600 به آمریكای شمالی انتقال دادند. درخت انگور دارای برگهای دشت و كنگره دار بوده و پوسته ریشه آن كنده میشود. میوه انگور می تواند سبز، قرمز یا ارغوانی رنگ باشد.

بقیه در ادامه مطلب :


ادامه مطلب
نوشته شده توسط روستای رند در یکشنبه 27 اسفند 1391 ساعت 01:57 ب.ظ | لینک ثابت نظرات |

دو عکس از روستای رند :نوشته شده توسط روستای رند در شنبه 19 اسفند 1391 ساعت 01:35 ب.ظ | لینک ثابت نظرات |

فروش بی رویه زمین های زراعی روستای رند خطری جدی برای روستا :

مدتی است فروش بی رویه زمینهای کشاورزی روستای رند توسط صاحبان آن باعث شده تا نگرانی هایی در بین اهالی و دلسوزان روستای رند بوجود آید.شاید در نگاهی گذرا فروش زمین و کسب درآمد از این ناحیه کارکردی مطلوب تلقی شود اما با ادامه روند کنونی اهالی روستای رند یا به سرایدار واحدهای ویلایی ساخته شده در زمین های پدری خود تبدیل می شوند و یا زمین های فروخته شده را از آنان اجاره کرده و به کشاورزی مشغول میشوند .
 در حال حاضر اغلب خریدهای اراضی روستای رند به قصد ساخت  ویلا و تفریح  که  بعضا  با بهایی نازلتر از قیمت واقعی صورت می گیرد. این فروش های بی رویه زمین های کشاورزی باعث کم شدن فضای کشاورزی روستا شده و با توجه به وضعیت اقتصادی بازار ارزش پول نقد نیز روز به روز پایین و از طرفی باعث کاهش چشم گیر فضای کشاورزی روستای رند می شود.

در این بین افرادی برای فروش زمینهای روستای رند از هم سبقت می گیرند. سود فروش این زمین ها اغلب به جیب افراد ثالث رفته و بیشترین ضرر را فروشنده می کند. در این بین برخی افراد غیر بومی نیر به عنوان دلال در روستا با خرید زمینهای کشاورزی و فروش آن پولهای کلانی را به جیب میزنند. و باز در این میان کشاورزان و اهالی روستا بازندگان اصلی این معامله هستند.  اهالی روستای رند می توانند بجای  فروش زمین های پدری خود با الگوبرداری از افراد موفق در رشته کشاورزی و تغییر در ساختار روش های کشاورزی به تولید محصولات زراعی با ارزش ریالی بیشتر مبادرت ورزند.
نوشته شده توسط روستای رند در پنجشنبه 10 اسفند 1391 ساعت 12:53 ب.ظ | لینک ثابت نظرات |

کلیه ی حقوق مادی و معنوی وبلاگ روستای رند ، روستای نمونه گردشگری منطقه آزاد ماکومحفوظ می باشد.
طراحی شده توسط یاس تم و ترجمه شده توسط تک بیست و وبلاگ تولز