تبلیغات
روستای رند ، روستای نمونه گردشگری منطقه آزاد ماکو - حیرت هنرمندان از زیبایی های روستای رند :

روستای رند ، روستای نمونه گردشگری منطقه آزاد ماکو

حیرت هنرمندان از زیبایی های روستای رند :

مهندس فروزان

مدیرعامل منطقه آزاد  تجاری صنعتی ماکو گفت: منطقه آزاد ماکو دارای ظرفیت‌های طبیعی پرجاذبه‌ای است که پرداختن به آن‌ها سبب شکوفایی و پیشرفت منطقه آزاد می‌شود.

حسین فروزان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، اظهار داشت: بزرگترین ظرفیتی که برای منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو می‌توان نام برد، ظرفیت گردشگری این منطقه است برای مثال، در مسیر منطقه "بورالان"، واقع در روستای "یاریم قیه" ماکو، یک غار آبی قرار دارد که به لحاظ زیبایی حتی از غار "علی‌صدر" همدان نیز پرجاذبه‌تر است.

وی افزود: این غار آبی که یک سر آن به کشور ارمنستان می‌رسد یک جاذبه گردشگری منحصربه ‌فرد در منطقه است که متاسفانه بکر‌ و دست‌نخورده باقی‌مانده و به این ظرفیت‌ گردشگری توجهی نشده است و متاسفانه حتی باید گفت که کوتاهی در امر گردشگری به باغچه‌جوق هم سرایت کرده و با وجودی که این کاخ موزه شهرت دارد اما تاکنون تبلیغات کافی برای آن صورت نگرفته و تاکنون به جایگاهی که شایستگی دارد نرسیده است.

فروزان تصریح کرد: این منطقه به قدری جاذبه دارد که وقتی تابستان سال گذشته جمعی از هنرمندان بزرگ مهمان منطقه آزاد ماکو بوده و آن‌ها را به دیدن کوه‌های روستای "رند" بردیم، حیرت و شگفت‌زدگی را در چهره‌های‌شان می‌شد دید.

وی اظهار داشت: برای مثال در سوئیس شهری وجود دارد به نام "زرمات" که مشابه صد در صد شهر ماکو بوده اما با این وجود گرانترین شهر توریستی جهان است، در آن شهر نیز یک دیواره صخره‌ای بزرگ وجود دارد که گردشگران آن، در زمستان به اسکی و در تابستان به صخره نوردی می‌پردازند و همه موفقیت‌های آن محصول تبلیغات گسترده و مشارکت بخش خصوصی در این حوزه است.

مدیرعامل منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو گفت: وجود مناظر زیبای کوه‌های دوقلوی آرارات نیز از جاذبه‌های این منطقه است و جالب اینکه این کوه‌ها با وجودی‌که در کشور ترکیه واقع شده‌اند اما در کشور ترکیه تنها منظره یکی از این کوه‌ها قابل رویت بوده و زیباترین منظره این کوه‌ها از سمت ایران قابل مشاهده است.

فروزان تصریح کرد: این منطقه دارای تالاب‌ها و چشمه‌های زیبایی مانند "چشمه ثریا" است که با وجود اردک‌ها، فلامینگو‌ها و 2 هزار چشمه که از درون آن می‌جوشد ظرفیت بسیار مناسبی برای جذب گردشگر دارد.

مدیرعامل منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو گفت: جای جای منطقه آزاد ماکو یک جاذبه و ظرفیت گردشگری است، مثلا سد شهید قنبری که با وجود  ماهی‌هایی که در پشت این سد زندگی می‌کنند یک ظرفیت بالقوه برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است که هم سبب اشتغال‌زایی شده و هم سودآوری بسیاری دارد اما متاسفانه تاکنون بر این ظرفیت‌های گردشگری هیچ توجهی نشده و ما امیدواریم با همکاری و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی این ظرفیت‌ها شکوفا شود.نوشته شده توسط روستای رند در سه شنبه 14 بهمن 1393 ساعت 07:31 ب.ظ | لینک ثابت نظرات |

کلیه ی حقوق مادی و معنوی وبلاگ روستای رند ، روستای نمونه گردشگری منطقه آزاد ماکومحفوظ می باشد.
طراحی شده توسط یاس تم و ترجمه شده توسط تک بیست و وبلاگ تولز